5. Murlok Szaman
Szybkie talie to oczywiście powrót murloków, zwinnych stworzeń wodno-lądowych, których celem będzie szybkie wykończenie przeciwnika. Dodatek “Wyjście z cienia” przynosi tu kilka kart murloków, w tym dwie kluczowe, na których warto oprzeć talię szamana. Potężną kartą jest Rybołów z podbrzusza, który po wyłożeniu murloka na stół dodaje innego murloka do naszej ręki. Z kolei legendarna karta Szramoskrzel, kiedy jest na planszy, zmniejsza koszt murloków do 1 kryształu many. Nie zapomnijcie tylko dodać Żądzy krwi, aby wykończyć przeciwnika już w 5 turze.
4. Sekret Paladyn
Sekret Paladyn to kolejna szybka talia, która wraca do gry. W tym wariancie poza sekretami warto wykorzystać takie karty jak Agentka Słońcobojców, Dzwonnik z wartowni i legendarna Dowódczyni Rysa. Bardzo silna synergia występuje pomiędzy kartami Powiernika tajemnic i czarem Zew przygody, który dobiera najniższą kartę i podwyższa jej statystki o 2/2. Problemem tej talii jest dobieranie kart: nie możemy niestety wykorzystać Boskiej łaski, która została przesunięta do Dziczy przez projektantów “Hearthstone”. Z tego powodu przydadzą się takie karty jak Dar mądrości, Ukryta mądrość, a także Azalina, Złodziejka dusz.
3. Token Druid
Talia Token Druid opiera się na tworzeniu wielu stronników typu drzewce i ogniki z niewielkimi statystykami za pomocą takich kart jak Leśna odsiecz, Las ogników, Ogrodnictwo, Strażniczki Ścieżki Snów, a także Zbieraczka żołędzi, a następnie ich wzmacnianie za pomocą czarów Moc dziczy, Dar pradrzewców i Dusza kniei. Przydatna okaże się na pewno legendarna karta Arcymag Vargoth, który pod koniec tury aktywuje drugi raz rzucone w niej zaklęcia.
2. Smoczy Mag
Bardzo ciekawą talię opartą na smokach i górskich gigantach stworzył gracz Apxvoid. Kluczowe są tu dwie legendarne karty. Potężny smok Kalecgos za 10 many, który zmniejsza koszt pierwszego zaklęcia zagrywanego w turze i pozwala odkryć zaklęcie po umieszczeniu tego smoka na stole. Jeszcze bardziej istotną kartą, która potrafi zmienić przebieg rozgrywki jest Khadgar za 2 many. Kiedy jest na stole, podwaja liczbę przyzywanych jednostek okrzykami bojowymi i zaklęciami. Znakomicie ten stronnik łączy się z Astromantką i Potęgą Stworzenia.
1. Bombowy Wojownik
Ideą stojącą za talią Bombowego Wojownika jest zasypanie talii przeciwnika bombami-pułapkami, które po dobraniu wybuchają zadając 5 obrażeń. Niby niewiele, ale wraz z kolejnymi turami bomb przybywa, a szansa na dobranie zasadzki znacząco wzrasta. Wszystko za sprawą takich kart jak Nakręcany goblin, Podrasowany elekk i broń Ekskalibrator. Talię warto uzupełnić potężnymi legendarnymi kartami Huk. Mistrz Wybuchów i Doktor Huk, Szalony Geniusz, które zapewnią nam przetrwanie do czasu, aż przeciwnik się wykrwawi.
Czas pokaże, czy bomby okażą się równie efektywne co niegdyś Ponury klient, która to karta wojownika spędzała sen z powiek wielu graczom innych klas. Tak czy inaczej, gra rankingowa w “Hearthstone” znowu nabiera tempa i w każdej turze trzeba być czujnym, bo jeśli pozwolimy sobie na błąd, w kolejnej turze może być już za późno na odrobienie strat. | CHIP