— Postrzegamy technologię blockchain jako szansę, dlatego już testujemy jej praktyczne możliwości z klientami pilotażowymi. Celem jest uczynienie energii bardziej dostępnej i zrozumiałej w przyszłości — powiedział Peter Gönitzer, prezes Wien Energie.
Lodówka oprócz funkcji opartych na łańcuchu bloków, zostanie wyposażona w standardowe funkcje charakterystyczne dla dzisiejszych inteligentnych urządzeń. Obejmują one zdalne kontrolowanie wewnętrznej temperatury, otrzymywanie powiadomień, gdy drzwi nie zostały dokładnie zamknięte itp. Poza tym lodówka poinformuje domowników ile energii elektrycznej zużyła i jaki jest jej koszt. To pozwoli lepiej wykorzystać nową opcję wykorzystującą blockchain. Jeżeli chodzi o regulowanie rachunków, to urządzenie zrobi to za właściciela dzięki smart-kontraktom. Te inteligentne umowy umożliwią wysyłanie mikropłatności za każdą kilowatogodzinę zużywanej energii elektrycznej.
Bosch nie poinformował jeszcze kiedy inteligentna lodówka wykorzystująca blockchain trafi do sprzedaży. Technologia, na której oparto kryptowaluty ma ogromny potencjał i może zostać wykorzystana w różnych dziedzinach życia. Dobrym przykładem jest jej użycie do walki z piractwem, o czym pisaliśmy w marcu. |CHIP