Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) nie jest w stanie określić, jak wiele osób padło ofiarą szantażu i ile ostatecznie zapłaciło okup. NCA obliczyło, że jedna z fałszywych reklam pojawia się na 21 milionach przeglądarek internetowych miesięcznie. 870 000 wyświetleń dotyczyło stron pornograficznych, do których dostęp uzyskano w Wielkiej Brytanii.
Qaiser nie działał jednak sam. Współpracował z rosyjskimi hakerami oraz z przestępcami z Chin i USA, którzy pomagali mu w transferach pieniędzy. Angler Exploit Kit został pobrany na około 165 000 komputerów. Według NCA 5% z nich, czyli około 8 000 osób padło ofiarą żądania okupu. Według śledczych z NCA do transferu pieniędzy na własne konta, oraz zakupu kolejnych reklam Qaiser wykorzystywał platformy kryptowalutowe. Kolejne wyśledzone transakcje dowodzą, że w ciągu ostatnich lat przez konta kryptowalutowe Qaisera przewinęło się 4 mln funtów.
→Zanim więc zajrzycie w te i inne internetowe zakamarki, sprawdźcie, czy wasz komputer jest odpowiednio chroniony, np. za pomocą dobrej aplikacji antywirusowej.