Podkręcanym modułem była pojedyncza kość 8 GB. Wynik osiągnięto na platformie składającej się z płyty głównej MSI Z390I Gaming Edge AC Mini ITX oraz procesora Intel Core i9-9900K. Oczywiście osiągnięcie takiego wyniku jest niemożliwe bez odpowiedniego chłodzenia. W tym przypadku zastosowano ciekły azot. Warto też dodać, że w przypadku ekstremalnego OC zwykle nie liczy się faktyczna użyteczność danej konfiguracji, a uzyskany wynik. Stąd absurdalnie wysokie opóźnienia CL 31-31-31-46 3T.
Te same pamięci są możliwe do kupienia w sklepach, także w Polsce, a producent zarzeka się, że moduł użyty do podkręcania nie różni się niczym od tych oferowanych klientom. Seria pamięci ADATA Spectrix D60G dostępna jest w zestawach i jako pojedyncze moduły. Najszybsze osiągają fabrycznie 4133 MHz.
Należy spodziewać się, że wkrótce nastąpi próba pobicia tego rekordu. Prawdopodobnie HyperX będzie próbowało powrócić na tron. Podobnie jednak jak w przypadku większości prób ekstremalnego overclockingu, także i ten rezultat jest w praktyce “sportem dla sportu”. Zwłaszcza, że podkręcanie pamięci, w większości przypadków, ma znikomy wpływ na wydajność całego komputera. | CHIP