W The Unreal Garden można obserwować nie tylko faunę i florę w ich dosłownym wymiarze. Na ekspozycji nie brakuje też sztuki cyfrowej takich artystów, jak Android Jones, Andy Thomas, czy też Jassmin Paradissittto i Vladislav Solovjov. Tworzą oni trójwymiarowe sceny, które można uruchomić dzięki HoloLens i innym goglom wykorzystującym Windows Mixed Reality. Na wystawie bardzo ważną rolę odgrywa również dźwięk.
The Unreal Garden powstał dzięki współpracy Enklu i OneDome. Enklu to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do integracji muzeów i galerii sztuki z mieszaną rzeczywistością. Pozwala to na przekształcenie ich w miejsca interaktywnej rozrywki. Natomiast OneDome jest społecznością, która tworzy wirtualne światy w budynku przy Market Street w San Francisco. Właśnie tam na co dzień można podziwiać The Unreal Garden. Jednak wystawa na targach E3 jest wyjątkowa, bo uzupełniona o nowe atrakcje.
Podobne atrakcje będzie można zobaczyć również w Polsce. Alvernia Planet to projekt parku edukacji i rozrywki, który ma powstać w kompleksie 13 kopuł studia filmowego Alvernia. Będzie to pierwszy, z 13 planowanych parków, które mają powstać na całym świecie.
W Alvernia Planet zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie i rozwiązania audio-wizualne, głównie VR/AR, hologramy, op-art oraz obrazowanie światłem. Kolejne lokalizacje będą działać na zasadzie franczyzy.
W oczekiwaniu na uruchomienie Alvernia Planet już teraz możecie sprawdzić ofertę gogli VR.