Dell G3 w dwóch odsłonach
Podstawowy model gamingowy w ofercie Dell, nazwany G3 doczekał się niejako dwóch równoległych linii. Pierwsza, tańsza (od 3299 złotych) wyposażona w CPU Intel Core i5 oraz Core i7 ósmej generacji i wykorzystująca dotychczasową obudowę, jest oczywiście dostępna w sklepach i stanowi początek listy laptopów dla graczy Della.
Co ciekawe, już jesienią zobaczymy w sklepach nowy model G3. I tu, przyznaję, dokonano sporych zmian, które skutkują bardzo pozytywnymi wrażeniami z kilkuminutowego obcowania z nowym laptopem Dell G3. Dlatego właśnie skupię się na nowej, ciekawszej odsłonie. Poniżej zobaczycie zdjęcia nowego modelu.
Nietrudno zauważyć, że Dell poszedł w stronę bardziej odważnej stylistyki, podczas gdy starszy G3 wygląda raczej jak podrasowany Inspiron. Wewnątrz nowej wersji znajdą się procesory Intela 9 generacji i karty graficzne GeForce GTX do 1660 Ti włącznie.
Nowa odsłona modelu G3 jest bardzo solidnie wykonana. Niestety nie wiadomo jakie konfiguracje trafią na polski rynek. Jeśli Dell zdoła utrzymać ceny podobne jak w poprzednim G3, to można oczekiwać sporego zainteresowania.
Dell G5 w nowej wersji i potężny G7
Model G5, czyli, przynajmniej w teorii, model klasy średniej, także doczekał się odświeżenia. Wewnątrz znajdą się CPU Core i5, i7, a nawet i9 generacji 8 i 9. Uzupełniają je karty graficzne NVIDIA GeForce GTX/RTX. Te ostatnie pojawią się w wersjach Max-Q. Mowy G5 posiada przemyślane rozmieszczenie i dobór gniazd (m.in. port Thunderbolt 3), których część przeniesiono na tylną krawędź. Ceny rozpoczynają się od 4299 złotych.
Topowy model wśród nowości to G7, który w Polsce będzie dostępny wyłącznie w wersji 17-calowej. Jego ceny rozpoczną się od 6349 złotych. Ekran 144 Hz IPS, układy Intel Core generacji 9 i karty graficzne nawet do GeForce RTX 2080 Max-Q. Podobnie jak w G5 gniazda przeniesiono na tył. Dell G7 będzie czymś pomiędzy laptopami do gier “dla Kowalskiego”, a nieprzeciętnie drogim i będącym symbolem statusu Alienwarem.
Dell robi laptopy dla graczy od dawna, a zainteresowanie amerykańskiej firmy segmentem gamingowych komputerów jest widoczne chociażby w postaci przejęcia Alienware w 2006 roku. Doświadczenie zdobyte dzięki posiadaniu wybitnie gamingowej marki z pewnością owocuje, chociaż ostatnio z Dell/Alienware odszedł do AMD Frank Azor, dotychczasowy wieloletni szef Alienware. | CHIP