— Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 auto przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję — tłumaczy Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy.
Kupno auta przez internet
Po wybraniu samochodu z oferty na stronie, klient może zamówić jazdę próbną w dowolnym miejscu w Polsce. Jednak będzie ona bezpłatna tylko w granicach województwa, gdzie znajduje się auto. Jeśli mieszkamy w innym regionie, serwis naliczy dodatkową opłata zależną od przebytego dystansu. Po podjęciu decyzji o kupnie, klient może zapłacić za samochód gotówką, kartą kredytową, przelewem lub PayPalem. Serwis umożliwia też płatności ratalne, dzięki współpracy z dwoma bankami (maks. do 72 rat). Następnie Spotawheel podstawia auto wraz z pełnym raportem serwisowym pod dom klienta.
— Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny. Warunki to: do 7 dni, do 300 kilometrów oraz stan techniczny auta zgodny z odbiorem. Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej, już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną — mówi Charis Arvantis.
Do tej pory firma obsłużyła ponad 70 tys. klientów. Spotawheel zatrudnia ponad 100 osób w Grecji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Czas pokaże, czy zdobędzie renomę także w naszym kraju. Obecnie do najpopularniejszych serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi należą Otomoto, OLX, Allegro, Gratka i Sprzedajemy. Niemałą popularnością cieszy się także facebookowy Marketplace. | CHIP