Zdaniem lekarz, takie efekty występują najczęściej u starszych osób wiodących siedzący tryb życia. Wielu profesjonalnych graczy spędza codzienne po kilka godzin na treningach, ale nie zapominają oni o aktywnościach fizycznych czy odpowiednim żywieniu. W tym przypadku niebagatelne znacznie miało odwodnienie i niedożywienie nastolatka, który będąc pochłonięty grą często pomijał posiłki. Na szczęście po okresie hospitalizacji będzie on mógł wrócić do domu – jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Oczywiście “PUBG” nie jest tu niczemu winne. Równie dobrze młody mężczyzna mógłby być namiętnym fanem “Fortnite’a”, czy jakiejkolwiek innej gry lub oglądania Netflixa. Trudno jednak przemilczeć fakt, że jest to już drugi przypadek w tym roku, kiedy popularnego battle-royale wspomina się w kontekście uzależnienia. W maju, również w Indiach, po 6-godzinnym maratonie w “PUBG” zmarł 16-latek. W tamtym przypadku również przyczyną było skrajne wykończenie organizmu oraz nagły skok adrenaliny, który spowodował zatrzymanie akcji serca.
Twórcy “PUBG” zdają sobie sprawę z tego, jak groźne może być uzależnienie od gier. W mobilnej odsłonie wprowadzono nawet blokadę użytkownika, który gra nieprzerwanie przez 6 godzin. Pecetowa i konsolowa wersja nie ma takiej funkcjonalności. | CHIP