https://www.youtube.com/watch?v=T2rXsad-D1Y
O ile cieszy, że Google podczas oficjalnej konferencji porusza tematy ochrony środowiska i częstego wymieniania sprzętu na nowy, to trzeba zaznaczyć, że dużo bardziej w tym mogłoby pomóc zobligowanie producentów smartfonów do wprowadzania aktualizacji do kolejnych wersji Androida. Tu jednak Google proponuje coś innego. Jako przykład podaje Stadię, czyli swój serwis streamingowy, który pozwoli korzystać z gier za pomocą jedynie kontrolera, ekranu i internetu.
Oczywiście, wszystko jak zwykle rozbija się o szczegóły. Coraz bardziej idziemy bowiem w kierunku gier jako usługi, co niekoniecznie jest korzystne z punktu widzenia klienta. Podobnie jak konieczność ciągłego połączenia z internetem. A pamiętajmy, że to w ostatecznym rozrachunku właśnie konsumenci decydują o sukcesie danej platformy. Dlatego choć usługa Google wydaje się ciekawa, to jeszcze sporo musi się zmienić w kwestii infrastruktury sieciowej, aby tego typu rozwiązanie faktycznie wyparło klasyczne konfiguracje gamingowe.
Zresztą, temat ochrony środowiska był raczej zaskoczeniem podczas konferencji. Bardzo możliwe, że jest to forma PR-owej odpowiedzi na ostatnie oskarżenia kierowane w stronę amerykańskiego koncernu. Dotyczyły one finansowania think tanku Competitive Enterprise Institute, który poza promowaniem idei wolności gospodarczej i ograniczenia uprawnień władzy centralnej, otwarcie zaprzecza wpływowi człowieka na globalne zmiany klimatu.
Google kładzie nacisk na prywatność w domu
Podobnie jak podczas konferencji programistycznej Google I/O i tym razem koncern z Mountain View podkreślał, że dba o prywatność użytkowników. Wybrzmiało to najbardziej podczas prezentacji produktów dla inteligentnego domu. Amerykańska firma zapewnia, że każdy producent, który chce skorzystać z rozwiązań Google musi przejść przegląd bezpieczeństwa zanim poprosi o dostęp do urządzeń Nest. Koncern wykorzystał tę okazję do zaprezentowania nowego inteligentnego głośnika Nest Mini, który kosztuje 50 dolarów i pojawi się w sprzedaży 22 listopada. | CHIP