Na sagę o przygodach białowłosego pogromcy potworów składają się: “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża Jaskółki” i “Pani Jeziora”. Wszystkie miały swoje pierwsze wydania właśnie w wydawnictwie SuperNOWA.
Serial produkcji Netflixa, który miał swoją premierę 20 grudnia, spowodował gwałtowne zainteresowanie powieścią Andrzeja Sapkowskiego, ale już nie grami. W przypadku Amazona jednym z najbardziej popularnych tytułów jest “Star Wars Jedi: Fallen Order” – które pojawia się wśród najchętniej kupowanych tytułów, niezależnie od platformy.
Pierwszy sezon “Wiedźmina” składa się z 8 odcinków. Alik Sakharov wyreżyserował 4 odcinki. Kolejne Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Andrzej Sapkowski był konsultantem serialu. W produkcję zaangażowany jest także Tomasz Bagiński, nominowany w 2002 r. do Oscara za animację pt. “Katedra”, na bazie opowiadania Jacka Dukaja (“Katedra” przegrała wówczas z “The Chubbs-Chubbs” studia ImageWorksFVX).
Prace nad drugim sezonem “Wiedźmina” już trwają. Według słów Lauren S. Hissrich historia przedstawiona w kolejnym sezonie będzie bardziej spójna chronologicznie. Wielu widzów (nawet znających cykl autorstwa Andrzeja Sapkowskiego) ma w przypadku pierwszego sezonu kłopot z ustaleniem kolejności zdarzeń. W drugim sezonie całość ma być więc bardziej spójna. Geralt, Yennefer i Ciri mają częściej pojawiać się razem na ekranie. Netflix ma spore ambicje w stosunku do “Wiedźmina”. Wszystkich sezonów ma być bowiem łącznie siedem.
Przy okazji, bardzo jesteśmy ciekawi Waszych wrażeń dotyczących “Wiedźmina” w wersji Netflixa. Podzielcie się nimi w komentarzach. | CHIP