Norton i Avast łączą się w imperium antywirusowe
Firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem – NortonLifeLock i Avast – połączyły się w ramach umowy o wartości ponad 8,1 miliarda dolarów. W ten sposób Norton nabył wszystkie udziały Avast w celu stworzenia solidniejszej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem z lepszymi zasobami.
Dzięki tej kombinacji możemy wzmocnić naszą platformę bezpieczeństwa cybernetycznego i udostępnić ją ponad 500 milionom użytkowników. Będziemy również mieć możliwość dalszego przyspieszenia innowacji, aby zmienić bezpieczeństwo cybernetyczne– mówi Vincent Pilette , dyrektor generalny NortonLifeLock.
Czytaj też: Czy pomimo podziału Honor podzieli los Huawei?
Mowa tutaj o platformie Cyber Safety, która po wzmocnieniu będzie mogła zostać udostępniona 500 mln użytkowników, w tym 40 mln klientów bezpośrednich. Dodatkowo umowa pozwoli na przyspieszenie innowacji w celu transformacji cyberbezpieczeństwa. Produkty, które po transakcji powstaną połączą w sobie zalety skoncentrowanego na prywatności Avasta z doświadczeniami Nortona w zakresie ochrony tożsamości. Jest to bardzo pożądane, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy co rusz słyszymy o nowych rodzajach cyberataków.
Jak z kolei podkreśla Ondřej Vlčka, dyrektor generalny Avast, fuzja obu firm jest bardzo istotna teraz, „w czasie, gdy globalne zagrożenia cybernetyczne rosną, ale penetracja bezpieczeństwa pozostaje bardzo niska. Razem z Norton możemy przyspieszyć naszą wspólną wizję zapewnienia kompleksowej ochrony cybernetycznej konsumentom na całym świecie”. Dodaje, że po połączeniu zespołów obu firm, będą mogli oferować ulepszone usługi o większym zakresie możliwości. Pozwoli im to także na dostęp do większej globalnej bazy użytkowników.
Czytaj też: Poznajcie psa przyszłości. Oto Xiaomi CyberDog!
Doskonale wiemy, że ransomware rośnie w siłę i nie ma tygodnia, by nie słyszeć o kolejnych atakach na coraz większą skalę. Według danych działu Threat Intelligence firmy Check Point, w ostatnim czasie firmy z całego świata odnotowały wzrost liczby cyberataków aż o 29%.