Platforma Ammune z NVIDIA BlueField-2
Firma L7 Defense, będąca pionierem w dziedzinie rozwiązań cyberbezpieczeństwa opartych na sztucznej inteligencji, poinformowała o pomyślnym zakończeniu integracji Ammune do zabezpieczania interfejsów API z technologią NVIDIA BlueField-2 SmartNIC. Wedle ogłoszenia prasowego, integracja ta zwiększa poziom bezpieczeństwa węzłów dzięki maksymalnej ochronie wszelkich działań w systemie.
Czytaj też: Poznaliśmy najpopularniejsze hasła w Polsce i oniemieliśmy. Apelujemy – zadbajcie o swoje bezpieczeństwo
Wszystko to przy braku zakłócania codziennej wydajności obsługi aplikacji, co wcale nie jest zaskoczeniem. To bowiem jednostki BlueField-2 prawie w całości odpowiadają za zarządzanie Ammune, oddając w ręce związanej z tą platformą bezpieczeństwa na bazie sztucznej inteligencji całe swoje możliwości obliczeniowe, redukując do niezbędnego minimum wykorzystanie procesorów centralnych na potrzeby bezpieczeństwa.
Czytaj też: Akcelerator z chłodzeniem wodnym? NVIDIA A100 PCIe doczeka się specjalnego bloku
Dzięki udanej integracji wykorzystanie procesora serwera z BlueField, DPU zostało zmniejszone prawie ośmiokrotnie w przypadku analizy dużego ruchu w porównaniu z wykorzystaniem procesora bez DPU. Ammune to produkt oparty wyłącznie na sztucznej inteligencji. Agent bezpieczeństwa SI działający w czasie rzeczywistym będzie jeszcze bardziej przyspieszony dzięki większej funkcjonalności BlueField.– powiedział dr Doron Chema, dyrektor generalny L7 Defense.
Czytaj też: Canon EOS R7 i R10 to nowe aparaty APS-C. W tej cenie namieszają na rynku
Połączenie Ammune z NVIDIA BlueField-2 nie jest przypadkowe. Platforma autorstwa L7 Defense zawiera model uczenia bez nadzoru, który monitoruje i analizuje dane w czasie rzeczywistym w myśl nawet subtelnych ataków cyberprzestępców. Może je identyfikować, zatrzymywać albo odpowiednio łagodzić i to bez wcześniejszej znajomości parametrów wzorca danego ataku. Z kolei DPU BlueField zapewniają bezpieczną i akcelerowaną infrastrukturę dla dowolnych obciążeń w dowolnym środowisku. Łączą w sobie potężną moc obliczeniową, pełną programowalność infrastruktury w układzie scalonym oraz wysoką wydajność sieciową.