Glenfly Arise 1020 przetestowana. To nieznana do tej pory chińska karta graficzna
Przechodząc od razu do rzeczy, wedle tego wpisu w Geekbench (nie jest to zbyt reprezentatywny dla graczy benchmark, ale przynajmniej jakiś) karta graficzna Glenfly Arise 1020 zdobyła jedynie 579 punktów w teście OpenCL. Dla porównania, GTX 1650 będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych “słabych kart” uzyskuje w tym teście wynik ~38000 punktów.
Czytaj też: Harmonogram premier kart graficznych NVIDIA nowej generacji. Oto wszystko, co wiemy o GeForce RTX 4000
To sprawia, że ta teoretycznie nowoczesna karta graficzna odpowiada wydajnością zintegrowanym procesorom graficznym pokroju Radeon HD 6480G i Radeon HD 6410D z 2011 roku. Nie znamy powodu tak fatalnego rezultatu testu wydajności Genfly Arise 1020, ale wytłumaczeń tego stanu rzeczy jest od groma – od sterowników, po kaprys Geekbench i wreszcie na formie samej karty kończąc.
Czytaj też: Szukacie dysków do NAS? Rzućcie okiem na dyski WD Red
Obecnie bazujemy tylko na domysłach i spekulacjach przez brak informacji na temat tej karty graficznej. Ciekawszą informacją wynikającą z tego testu jest więc to, że Genfly Arise 1020 została przetestowana w systemie opierającym się w większości na technologii firmy Shanghai Zhaoxin Semiconductor Company. Wykorzystuje procesor centralny Zhaoxin KaiXian, płytę główną Zhaoxin oraz właśnie “procesor graficzny Zhaoxin Glenfly 1020 “, o którym wcześniej nie słyszeliśmy.
Czytaj też: Huawei MatePad 2022 – po co mi tablet w 2022 roku?
Na papierze system wydaje się bardzo interesujący. Ma do zaoferowania 8 rdzeni i 8 wątków po stronie CPU o taktowaniu 2,7 GHz, 8 GB pamięci DDR4 i wreszcie Genfly Arise 1020 z 24 jednostkami obliczeniowymi i 2 GB pamięci VRAM. Jego wydajność nie zachwyca, ale z drugiej strony może to być po prostu najsłabsze GPU przygotowane przez firmę, która ma w zanadrzu jeszcze wydajniejsze modele.