Satelity umożliwiające działanie technologii Recurve wleciały już na orbitę. Mają służyć Siłom Kosmicznym USA
Mowa dokładnie o technologii Recurve, która jest podstawą dla satelitów CubeSat zaprojektowanych, zbudowanych i obsługiwanych w ramach Space Vehicles Directorate w Bazie Sił Powietrznych Kirtland w Nowym Meksyku. Ich najważniejsza funkcja obejmuje możliwości kognitywnych częstotliwości radiowych.
Czytaj też: Najpotężniejszy niszczyciel świata cierniem w oku Tajwanu. Opisujemy chiński typ 055
Program AFRL’s CubeSat rozszerza narodowe portfolio kosmiczne w rozwoju hybrydowej architektury kosmicznej, która obejmuje zarówno duże jak i małe satelity. Recurve popchnie technologię CubeSat do przodu, demonstrując adaptacyjne możliwości systemu częstotliwości radiowych z platform na niskiej orbicie okołoziemskiej– powiedziała kierownik programu Recurve Kate Yoshino w komunikacie.
Czytaj też: Jak Ukraina walczy z rosyjską marynarką na Morzu Czarnym? „Skutecznie” to za mało powiedziane
Eksperymentalna technologia Recurve ma ocenić potencjał i możliwości sieci mesh na orbicie. Zamiast zbierać informacje tylko z jednego węzła, sieci te łączą się z jak największą liczbą innych węzłów (zwykle swoich “bliźniaków”), aby zwiększyć trwałość, szybkość i dokładność sygnału przy transferze danych między użytkownikami.
Czytaj też: Ukraińska artyleria znów w akcji. Zobaczcie jak zniszczyła dwa rosyjskie oddziały w BMP
Te postępy mają za zadanie doprowadzić to systemu, który będzie w wyższym stopniu wspierał przekazywanie informacji myśliwcom. Tak przynajmniej uważa ppłk David Johnson, pełniący funkcję szefa działu Integrated Experiments and Evaluations we wspomnianej Dyrekcji Pojazdów Kosmicznych.
Recurve posuwa nas w kierunku wizji wszechobecnych sieci komunikacyjnych, obejmujących zasięg poza linią wzroku, aby zapewnić naszym wojskowym potrzebne informacje zarówno szybko, jak i niezawodnie.