Google chce uczynić z Chromebooków nietypowe maszyny do grania. Usługi strumieniowania są w nich kluczowe
Na rynek zawitał właśnie Lenovo Ideapad Gaming Chromebook, Acer Chromebook 516 GE oraz ASUS Chromebook Vibe CX55 Flip, a jako że ich specyfikacja nie gra żadnej roli w płynności i jakości gier, największą uwagę powinniśmy zwrócić na ekran i łączność. Nie oznacza to jednak, że sprzętowo te Chromebooki są porażką, bo tak wcale nie jest, co potwierdza obecność przynajmniej 8 GB pamięci RAM i procesorów Core i3 lub i5.
Czytaj też: Koniec odbioru paczek InPost w sklepach sieci Żabka. Brak dalszej współpracy
Najbardziej powinien nas interesować ekran, łączność Wi-Fi, głośniki oraz sama klawiatura, czyli coś, co rzeczywiście będzie potrzebne podczas grania w chmurze. W tej kwestii każdy znajdzie coś dla siebie, bo te trzy nowe Chromebooki wydają się ciekawie zróżnicowane. Każdy z nich zapewnia jednocześnie przynajmniej 120-Hz ekran oraz opóźnienia poniżej 85 milisekund.
- ASUS Chromebook Vibe CX55 Flip
- 144-Hz ekran Full HD
- Wi-Fi 6
- Głośniki stereo Harmon Kardon
- Klawiatura z Anti-Ghostingiem
- Acer Chromebook 516 GE
- 120-Hz ekran WQXGA
- Wi-Fi 6E
- Głośniki DTS
- Podświetlana klawiatura (RGB) z Anti-Ghostingiem
- Lenovo Ideapad Gaming Chromebook
- 120-Hz ekran WQXGA
- Wi-Fi 6E
- 4-głośnikowy system
- Podświetlana klawiatura (RGB) z Anti-Ghostingiem
Czytaj też: Podkręcanie GeForce RTX 4090 się opłaca. Spójrzcie tylko na te dane
Z tego co nam wiadomo, Google współpracuje z Lenovo, HyperX, Acer, Corsair i SteelSeries, aby wydać odpowiednie certyfikaty dla peryferiów do gier tych producentów w ramach programu Works With Chromebook. Warto też wspomnieć, że wspomniane trzy Chromebooki posiadają trzymiesięczny okres próbny dla karty NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 oraz Amazon Luna+, aby przekonać klientów co do tego, że granie w chmurze ma sens.