Huawei Band 9 – specyfikacja
Za prezentację informacji w nowej opasce odpowiada duży wyświetlacz FullView AMOLED o przekątnej 1,47″ i rozdzielczości 194 × 368 pikseli. Ekran chroniony jest szkłem 2,5D, umiesczonym w wąskiej ramce, a jasność wyświetlacza jest automatycznie dobierana do jasności otoczenia dzięki wbudowanemu sensorowi oświetlenia (ALS). Opaska bez paska waży 14 gramów i ma 8,99 mm grubości. Za łączność odpowiada układ Wi-Fi 5 pracujący w paśmie 2,4 GHz i Bluetooth 5.0 z BLE.
Zastosowana w Huawei Band 9 bateria zgodnie z deklaracjami producenta wystarczyć ma na dwa tygodnie działania w trybie podstawowym i 9 dni z włączonym monitorowaniem snu. Rzeczywisty czas działania z włączonym pełnym monitoringiem parametrów organizmu i wyświetlaczem w trybie AoD będzie oczywiście krótszy. Pełne ładowanie trwa 45 minut, lecz już pięciominutowe doładowanie powinno przedłużyć czas pracy opaski o 2 dni typowego działania.
Zmiany w oprogramowaniu
Opaski sportowe Huawei Band od zawsze wyróżniały się ponadprzeciętnym mechanizmem monitorowania snu – lepiej rozróżniającym fazy, wykrywającym drzemki i tak dalej. Najnowsza wersja TruSleep 4.0 jest jeszcze dokładniejsza – opaska monitoruje i rejestruje także czas przed zaśnięciem i po przebudzeniu. Statystyki snu obejmują dane dotyczące zmian tętna oraz wysycenia krwi tlenem SpO2, dzięki czemu można wykrywać cykle bezdechu sennego. Oprogramowanie jest w stanie zidentyfikować pięć najbardziej typowych problemów związanych ze snem: bezsenność, wybudzanie się, niedostateczny czas wypoczynku, nieregularność w zasypianiu oraz słaba jakość snu.
Opaska jest w stanie w podstawowym zakresie identyfikować także problemy ze snem związane z nawykami użytkownika, poziomem aktywności fizycznej i stresem.
To nie wyspecjalizowany zegarek sportowy, ale Huawei Band 9 potrafi dużo
W oprogramowaniu Huawei Band 9 znalazł się nowy algorytm TruSport, służący do analizy wskaźników aktywności fizycznej i treningowej. Algorytm jest w stanie ocenić wskaźnik zdolności biegowej RAI oraz pułap tlenowy VO2Max, określić strefy tętna i zaproponować optymalny czas wypoczynku i regeneracji po treningu.
Miłośnicy pływania z pewnością docenią wbudowany 9-osiowy czujnik żyroskopowy, który pozwala na rejestrację podczas treningu danych dotyczących postawy, liczby powtórzeń oraz przebytego dystansu. Tradycyjne i lubiane pierścienie aktywności podają podstawowe dane o spalonych kaloriach, czasie ćwiczeń i czasie spędzonym na nogach.
Wygląd też jest ważny
Huawei Band 9 dostępny jest w 5 wariantach kolorystycznych:
- ponadczasowy czarny (korpus i pasek)
- pastelowy róż (korpus i pasek)
- elegancki biały (biały korpus ze złotą krawędzią i biały pasek)
- odważny żółty (srebrny korpus i żółty pasek)
- modny niebieski (grafitowy korpus, niebiesko-żółty pasek)
Firmowe paski zastosowane w Huawei Band 9 wykonane są z fluoroelastomeru, z wyjątkiem wariantu niebieskiego, który otrzymał pasek w antybakteryjnego nylonu. Korpus opaski wykonany jest z plastiku TPU i dodatkowo chroniony jest powłoką z włókna polimerowego. Urządzenie zostało uszczelnione do poziomu 5 ATM.
Możliwości personalizacji wyglądu nie ograniczają się oczywiście do wyboru koloru i pasków – do wyboru są tysiące różnorodnych tarcz na wyświetlacz, a aplikacja Huawei Zdrowie w wersji EMUI i dla reszty androidowego świata umożliwia także wygenerowanie nowej, z motywem stworzonym na podstawie zdjęcia.
Opaska dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj, w cenie rekomendowanej wynoszącej 249 zł.
Zobacz także: Huawei Watch Ultimate po 8 miesiącach jest jeszcze lepszy (chip.pl)