Wśród atrakcji komputer kwantowy oraz grono znakomitych gości i gościń
Dla wielu uczestników i uczestniczek będzie to pierwszy kontakt z takim urządzeniem – można będzie nie tylko go zobaczyć, ale także zrozumieć jak działa. W czasie konferencji przewidziane jest 500 wystąpień, 200 tematów, pośród tematów technicznych pojawi się między innymi problematyka programowania kwantowego, nowa sztuczna inteligencja i interakcje pomiędzy człowiekiem a maszyną. Społeczne tematy obejmować będą neurodiversity, zachowanie balansu między techniką a życiem, a także rola i przywództwo kobiet.
Pośród znakomitych Specjalnych Gości i Gościń „Perspektywy Women in Tech Summit” pojawią się między innymi:
- Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”,
- Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN,
- Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM (jest autorką przetłumaczonej na 6 języków książki „Przewodnik młodego innowatora po STEM”. W 2020 r. Rao za swoją działalność została uhonorowana tytułem TIME Kid of the Year magazynu TIME. Obecnie Rao jest studentką pierwszego roku w Massachusetts Institute of Technology).
- Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki,
- Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.
Perspektywy Women in Tech Summit to także okazja do doskonalenia umiejętności
Osoby zainteresowane będą mogły wziąć także udział w Targach Kariery, w których swoją ofertę prezentować będzie blisko 85 innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet firm technologicznych o zasięgu globalnym. Nowe kompetencje będzie można zaś nabyć dzięki 50 warsztatom Tech&Soft Skills oraz w unikalnej Strefie Mentoringu, gdzie na osoby zainteresowane oczekiwać będą mentorki i mentorzy, udzielający konsultacji w formule 1:1.
Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.
Organizatorem konferencji jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, CHIP.PL jest patronem medialnym wydarzenia.
W imieniu naszej redakcji serdecznie zapraszamy w dniach 12-13 czerwca 2024 do hali EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) na Perspektywy Women in Tech 2024.