Twórcy pochodzący z Czech, Polski i Rumunii zostali podzieleni na duety. Każdy losował dzielnicę Krakowa, w której miał trzy godziny aby nagrać wybrane sceny. Następie każdy miał trzy kolejne na zmontowanie przygotowanego materiału. Jak wypadły prace w takim tempie?
Nvidia dla twórców treści
Każda duet korzystał także z możliwości dawanych przez sztuczną inteligencję oraz laptopy GIGABYTE AERO 16 z kartami Nvidia GeForce RTX, które były nagrodami dla uczestników. Twórcom towarzyszyli znani prezenterzy z każdego kraju. W Polsce był to Włodek Markowicz. A poniżej możesz zobaczyć efekty prac laureatów.
A oto zwycięzcy oraz filmy, które stworzyli w Krakowie:
Polska: Dominika Dobosz-Świder oraz Michał Świder
Czechy: Jan Gubanič oraz Martin Pospíšil
Rumunia: Kartal Mahmut Horasanli oraz Eren Colakoglu
Czytaj też: Warhammer 40,000: Space Marine 2 – test wydajności kart graficznych Nvidia
NVIDIA Studio to nowe możliwości
Sztuczna inteligencja to liczne funkcje w najpopularniejszych programach do montowania filmów, obróbki obrazu i dźwięku, a nawet grafiki 3D. Możliwości dają rdzenie Tensor, które od lat przyśpieszają wszystkie zastosowania sztucznej inteligencji. Platforma Nvidia Studio rozwija się już od wielu lat, a jej wrześniowy sterownik jest już gotowy do pobrania. Na liście nowości i zmian znajdziemy takie, jak:
- użytkownicy funkcji Twitch Enhanced Broadcasting zyskują o 25% lepszą jakość wideo przy użyciu kodeka HEVC w porównaniu do H.264 z koderem NVIDIA. Można wysyłać widzom wiele strumieni o różnych rozdzielczościach i przepustowościach;
- w aplikacjach do strumieniowania i edycji wideo można korzystać z aplikacji NVIDIA Broadcast, enkodera NVIDIA NVENC ósmej generacji oraz optymalizacji wspieranych przez karty graficzne RTX ;
- dzięki RTX Video Super Resolution (VSR) i RTX Video HDR strumieniowane treści i filmy są ostrzejsze i bardziej szczegółowe.
Więcej informacji na temat zaawansowanej sztucznej inteligencji można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu AI Decoded.