Na wstępie warto wspomnieć,że globalnie Revolut urósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o solidne 10 mln użytkowników. Listę nowości zacznijmy od wspomnianych bankomatów – brytyjski fintech zamierza przetestować swój nowy pomysł na działalność już w 2025 roku, zaczynając od Hiszpanii. Pierwsze maszyny z charakterystycznym logotypem będą nie tylko wydawać gotówkę, ale również same karty dla zainteresowanych dołączeniem do usługi. Docelowo mają również pozwalać na wpłaty gotówki, a w ramach podniesienia poziomu bezpieczeństwa wykorzystywać autoryzację z użyciem zaawansowanej biometryki, czyli rozpoznawania twarzy.
Revolut w 2025 roku – będzie szeroko i głęboko
Skoro mamy końcówkę 2024 roku, nie sposób pominąć rozwiązań z zakresu szeroko rozumianej sztucznej inteligencji, a Revolut nie zamierza obok nich przejść obojętnie. Dlatego lepiej przygotujcie się mentalnie do obecności jakiegoś rodzaju inteligentnego asystenta, który będzie pomagał w codziennym gospodarowaniu zgromadzonymi w aplikacji finansami. Już teraz Revolut Bank UAB (założony na Litwie) oferuje szereg bardziej tradycyjnych usług finansowych (np. kredyty konsolidacyjne, konsumenckie, karty kredytowe), ale będzie tego jeszcze więcej. Revolut zamierza bowiem wejść w sektor kredytów hipotecznych, uderzając bezpośrednio w tradycyjną ofertę banków. W ramach pilotażu pierwszymi rynkami z takim produktem już w przyszłym roku będą Litwa, Irlandia i Francja.
Czytaj też: Czekałeś na tę funkcję w Revolut? Blik właśnie został aktywowany
Na koniec dobre wieści dla przedsiębiorców, którym Revolut zamierza zaproponować w przyszłym roku swój pierwszy produkt kredytowy. Obiecuje również wysokie oprocentowanie oszczędności w sektorze usług dla biznesu dla całego rynku UE. W ramach Revolut Business fintech zamierza wprowadzić usługę dla właścicieli restauracji oraz sklepów (Revolut Kiosk – płatności biometryczne), a także rozwijać usługę Revolut Pay, docelowo wprowadzając również płatności odroczone, czyli BNPL (Buy Now Pay Later).