Zacznijmy od bezpieczeństwa, bo seria Tiggo 8 może się pochwalić najwyższą, pięciogwiazdkową oceną w międzynarodowych testach bezpieczeństwa, takich jak C-NCAP i A-NCAP. Konstrukcja pojazdu została oparta na strukturze nadwozia platformy T1X i znajduje się w niej ponad 60% stali o wysokiej wytrzymałości. SUV ma na pokładzie dziewięć poduszek powietrznych oraz 24 inteligentne systemy wspomagania kierowcy ADAS. Wymiary Chery Tiggo 8 przedstawiają się następująco: długość 4725 mm, szerokość 1860 mm, wysokość 1705 mm. W środku znajdziemy układ siedzeń 5+2, a bagażnik o pojemności 889 litrów przy złożonym, trzecim rzędzie siedzeń powiększa się do aż 1930 litrów przy złożeniu drugiego i trzeciego rzędu.






W Polsce dostępne będą dwie wersje napędowe Chery Tiggo 8:
- spalinowa (ICEV): Silnik 1.6 TGDI o mocy 147 KM (108 kW) z automatyczną skrzynią biegów 7DCT Getrag.
- hybrydowa typu Plug-in (PHEV): system Chery Super Hybrid (CSH) z zasięgiem do 90 km w trybie elektrycznym i całkowitym zasięgiem do 1200 km.
Dla niezorientowanych (w końcu mamy ostatnio prawdziwą lawinę chińskich marek motoryzacyjnych w Polsce) krótkie wprowadzenie: Chery działa od 1997 roku, zaś od 22 lat producent jest jednocześnie największym chińskim eksporterem samochodów osobowych. Firma działa obecnie w ponad 110 krajach, a jej autami jeździ już 15 mln użytkowników. Miejsce na liście Global Fortune 500 zapewniły firmie roczne przychody na poziomie 283 mld złowych (wzrost o 50% r/r), a tylko w ubiegłym roku Chery sprzedało ponad 2,6 mln egzemplarzy swoich aut (wzrost o 38,4% r/r), notując jednocześnie wolumen eksportu na poziomie ponad 1,1 mln pojazdów (wzrost o 21,4% r/r). O poziomie innowacyjności może świadczyć liczba zgłoszonych patentów (ponad 29 tys.), z czego ponad 18 tys. zostało firmie przyznanych.
Czytaj też: Tesla dostaje kolejny cios w szczepionkę. W sprzedaży i przychodach wyprzedza ją BYD
W autach chińskich producentów polski konsument może już przebierać. Wystarczy wspomnieć o kilku z nich – MG (najpopularniejsza chińska marka w Polsce, choć pierwotnie wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Obecnie należy do chińskiego koncernu SAIC Motor), BAIC (głównie SUV-y i crossovery z bogatym wyposażeniem), Omoda (część koncernu Chery Automobile ofere miejskie samochody osobowe, crossovery i SUV-y), Jaecoo (należący do koncernu Chery Automobile). BYD (znana z elektrycznych i hybrydowych modeli), Forthing, DFSK, Seres, Aiways czy Maxus. Ta lista coraz bardziej się wydłuża.